رونق در صنعت پتروشیمی قابل انکار نیست

(دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶) ۱۲:۳۵

نایب اول رییس کمیسیون انرژی با تاکید بر اینکه رونق صنعت پتروشیمی قابل انکار نیست، گفت: با توجه به تلاش های صورت گرفته انتظار می رود جهش در پتروشیمی بزودی محقق شود .

حسین امیری خامکانی نایب رییس اول کمیسیون انرژی در گفتگو با خبرنگار نیپنا، با بیان این که صنعت نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی را نمی توان به صورت ایزوله اداره کرد، اظهار کرد: این صنایع در دروان تحریم دچار مشکل شدند و خوشبختانه برجام به حل مشکلات این صنایع کمک شایانی کرد و این صنایع امروز با وجود تلاش های صورت گرفته در مسیر پیشرفت قراردارند.
وی افزود: صنعت پتروشیمی ایران در چند سال اخیر با رشد خوبی توسعه یافته است و توسعه این صنعت به سرمایه گذار نیاز دارد که بخش عمده آن باید از طریق سرمایه گذاری خارجی جذب شود و نمی توان این صنعت را صرفا با سرمایه های داخلی توسعه داد ، از این رو ایجاد امنیت برای جذب سرمایه گذارخارجی بسیاراهمیت دارد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تنها با زبان همدلی است که می توان در بخش های مختلف سرمایه گذار خارجی جذب کرد؛ افزود: متاسفانه در سال های 91 و 92 حتی سرمایه گذار داخلی احساس امنیت نداشت و حاضر نبود سرمایه خود را در این صنعت به کار گیرد اما امروز فضای کشور به گونه ای است که شاهد ترافیک حضور سرمایه گذاران خارجی در این زمینه هستیم البته جوسازی هایی برای عدم به نتیجه رسیدن مذاکرات وجود دارد.
خامکانی ادامه داد: فضاسازی هایی درکشور بر علیه توسعه صنعت پتروشیمی صورت گرفت و بدون شک در فضای کنونی اگر فضاسازی منفی وجود نداشت امروز توسعه صنعت پتروشیمی با سرعت بیشتری همراه شده بود ، امیدواریم بتوانیم با ایجاد آرامش سرمایه گذاران را جذب صنعت پتروشیمی کنیم و انگیزه های بیشتری نیز در این راستا وجود داشته باشد.

تعداد بازدید : ۶۶۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید