ساخت بزرگترین مجموعه پتروپالایشی هند

(دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵) ۱۱:۳۱

شرکت پترولیوم هند قصد دارد با ساخت یک مجموعه پترو پالایشی، ایالت مهاراشتر را به بزرگترین قطب پتروشیمی – پالایشگاهی این کشور تبدیل کند.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه تخصصی پلاست مارت، این مجموعه پترو پالایشی در دو فاز ساخته می شود که فاز نخست آن اختصاص به واحدهای کراکر نفتا، آرماتیک ها و پلیمر ها با ظرفیت 40 میلیون تن  دارد.

بر اساس این گزارش، پیش بینی سرمایه گذاری این فاز  یک تریلیون و 200 میلیارد تا یک تریلیون و 500 میلیارد روپیه است.

در فاز دوم این مجموعه نیز واحدهای پالایشگاهی با  ظرفیت  20 میلیون تن و با برآورد سرمایه گذاری  500 تا 600 میلیارد روپیه احداث خواهد شد.

شرکت هندوستان پترولیوم (HPCL) قصد دارد 25 درصد از سهام مگاپروژه احداث یک مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی عظیم را که قرار است در ایالت مهاراشترا هند به بهره برداری برسد؛ خریداری کند.

بر اساس این گزارش، شرکت نفت هند (IOC) و بهارات پترولیوم (Bharat Petroleum) هر کدام به ترتیب 50 و 25 درصد از سهام این طرح را در اختیار خواهند داشت. تاسیسات یادشده بزرگترین مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی هند محسوب می شود و از ظرفیت 60 میلیون تن در سال برخوردار است.

مهاراشترا سومین ایالت بزرگ هند است و از نظر جمعیت پس از اوتار پرادش دومین ایالت به ‌شمار می رود. انتظار می رود با در مدار تولید قرار گرفتن این طرح توسعه ای عظیم که با همکاری شرکت های داخلی هند اجرایی می شود؛ این ایالت به یکی از قطب های پالایش و پتروشیمی هند بدل شود.

تعداد بازدید : ۶۷۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید