مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی: پنج طرح پتروشیمی به زودی افتتاح می شود

(یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵) ۱۳:۳۸

همزمان با ایام دهه فجر 5 طرح پتروشیمی به طور رسمی افتتاح و سه طرح نیز به بهره برداری می رسند.

مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز یکشنبه(19 دیماه) در جریان سفر یک روزه خود به استان بوشهر در جمع خبرنگاران محلی،  اظهارکرد: چندین طرح پتروشیمی بزودی افتتاح می شوند و 5 طرح در دهه فجر و 3 طرح نیز در ابتدای سال آینده وارد مدار تولید شده و به بهره برداری رسمی خواهند رسید.

وی افزود: فاز2 پتروشیمی کاویان به ظرفیت یک میلیون تن، فاز2 پتروشیمی مروارید به ظرفیت 550 هزار تن،پتروشیمی انتخاب به ظرفیت 250 هزار تن و نیز پتروشیمی تخت جمشید به ظرفیت 250 هزار تن آماده افتتاح رسمی در دهه فجر هستند.

شاهدایی ادامه داد: فاز دوم پتروشیمی پردیس نیز با ظرفیت یک میلیون تن تا پایان سال به بهره برداری می رسد و همچنین 3 واحد از طرح پتروشیمی بوشهر، متانول مرجان و واحد نخست مخازن نیز در اویل سال آینده آماده افتتاح خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه 64 میلیون تن ظرفیت نصب شده صنعت تا5 سال آینده به بیش از 100 میلیون تن خواهد رسید، گفت: انتظار داریم تا پایان سال جاری ظرفیت تولید به 50 میلیون تن برسد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون حدود10 میلیون تن محصولات مختلف پتروشیمی به ارزش حدود 9 میلیارد دلار به خارج از کشور صادر شده است.

حضور 15 سفیر و کاردار در نمایشگاه انرژی کیش

معاون وزیر نفت با اشاره به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه نفت و انرژی کیش و همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی، گفت: به دعوت شرکت ملی صنایع پتروشیمی به 15 سفیر و کاردار کشورهای مختلف برای حضور در همایش فرصت های سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی پاسخ مثبت داده اند .

تعداد بازدید : ۹۴۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید