مدیرعامل پتروشیمی مروارید:

بزرگ‌ترین تولیدکننده MEG کشور آماده افتتاح شد

(شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵) ۰۹:۳۵

مدیرعامل پتروشیمی مروارید، از آمادگی کامل افتتاح رسمی بزرگترین تولید کننده واحد MEG کشور، با ظرفیت تولید سالانه 500 هزار تن و با سرمایه‌گذاری 12 هزار میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی مروارید؛ غلامرضا جوکار صبح امروز (شنبه اول آبان ماه)در اولین نشست خبری خود بعد از تکمیل طرح MEG مجتمع پتروشیمی مروارید در عسلویه،گفت: در این مجتمع با بهره گیری از متخصصان داخلی و نیروهای جوان و بدون حضور خارجی‌ها، 11 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه توانستیم واحد MEG مجتمع را راه‌اندازی و در مدار تولید قرار دهیم که این دستاوردی بزرگ برای کشور است.
وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد قطعات و تجهیزات این مجتمع تولید داخل کشور است، افزود: واحد MEG مجتمع پتروشیمی مروارید بزرگترین تولید کننده این محصول در کشور است که از دی ماه سال 94 در مدار تولید قرار گرفت و هم اکنون آماده افتتاح رسمی است.
جوکار، با بیان اینکه متوسط سنی نیروهای این مجتمع 32 تا 35 سال دارند، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 40 درصد نیروهای این مجتمع بومی استان بوشهر هستند.
مدیرعامل پتروشیمی مروارید، با تاکید بر اینکه کیفیت محصول تولیدی در پتروشیمی مروارید از مشخصه‌های مورد نیاز بازار بالاتر است، خاطر نشان کرد: مجموع تولید پتروشیمی مروارید در سال جاری 185 هزار تن بوده است که از این میزان تولید 15 هزار تن در بازارهای داخلی کشور عرضه شده است.
جوکار، خبرنگاران و اصحاب رسانه را به‌عنوان اصلی‌ترین عنصر ارتباط با جامعه و توده مردم، بر شمرد و گفت: در حال حاضر با توجه به نوسانات فازها، خوراک اتیلن دریافتی پتروشیمی مروارید 40 تن است که درصورت تامین خوراک لازم و نیاز بازار، ظرفیت تولید واحد MEG را می توان با هدف صادرات تا 350 هزارتن در سال افزایش داد.
مدیرعامل پتروشیمی مروارید، مجموع صادرات واحد MEG این مجتمع پتروشیمی را از زمان راه اندازی تاکنون 260 هزار تن اعلام کرد و افزود: مقدار خوراک این واحد 340 هزار تن در سال اتیلن، و 368 هزار تن در سال اکسیژن و محصولات تولیدی آن نیز شامل منو اتیلن گلایکول(MEG) دی اتیلن گلایکول (DEG) و تری اتیلن گلایکول (TEG) است.

تعداد بازدید : ۶۴۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید