پروپان پارس جنوبی در راه طرح های پتروشیمی عسلویه

(یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵) ۱۲:۱۴

تخصیص پروپان تولیدی میدان گازی پارس‎جنوبی به متقاضیان طرح‌های پتروشیمی با حضور نمایندگانی از شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی بررسی شد.

به گزارش نیپنا، معاونت برنامه‌ریزی و تلفیق طرح‌های مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از برگزاری جلسهای با موضوع بررسی تخصیص پروپان تولیدی میدان گازی پارس جنوبی به متقاضیان طرح‌های PHD پتروشیمی خبر داد و اعلام کرد: در این جلسه مقرر شد مدیریت برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی، طرح‌های آینده پتروشیمی با خوراک بوتان، حجم خوراک مورد نیاز و زمان‌بندی تقریبی بهره‌برداری از این طرحها را با در نظر گرفتن طرح‌های آمایش و بازار جهانی به معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت اعلام کند.

بر اساس این گزارش ،این تصمیم با توجه به محدودیت امکان تحویل پروپان و بوتان بهصورت مجزا به متقاضیان و لزوم رعایت ترکیب پروپان و بوتان صادراتی مطابق مشخصات استاندارد اتخاذ شده است.

در این زمینه مدیریت امور بینالملل شرکت ملی نفت ایران ضمن اعلام آمادگی برای رعایت نسبت پروپان و بوتان مصرفی طرح‌های آینده شرکت ملی صنایع پتروشیمی، اعلام کرد: با رعایت سقف تخصیصی خوراک اعلام شده از سوی معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت، امکان بررسی تخصیص اضافی فازهای جدید پارسجنوبی نیز وجود خواهد داشت.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید